ERJ-14Y0R00U
DigiKey Part Number
10-ERJ-14Y0R00UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-14Y0R00UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-14Y0R00UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-14Y0R00U
Description
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/2W 1210
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-14Y0R00U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)