ERJ-12SF9102U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
91 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-12SF9102U
DigiKey Part Number
10-ERJ-12SF9102UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12SF9102U
Description
RES 91K OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-12SF9102U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)