AGN800480A00-4.3INSH-C
1, AGN Display Connection and Communication
AGN800480A00-4.3INSH-C
DigiKey Part Number
2544-AGN800480A00-4.3INSH-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGN800480A00-4.3INSH-C
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color CMOS, TTL, UART 4.3" (109.22mm) 800 x 480 (WVGA)
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
95.84mm W x 54.76mm H