AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI
DigiKey Part Number
2544-AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFY480272B0-4.3N12NTM-SPI
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT - 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive TFT - Color SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
96.04mm W x 54.85mm H