NSV50150ADT4G
DigiKey Part Number
NSV50150ADT4GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSV50150ADT4GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSV50150ADT4GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSV50150ADT4G
Description
IC CURRENT REGULATOR 10% DPAK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Regulator Regulator High/Low-Side 150mA ~ 350mA DPAK
Category
Current - Output
150mA ~ 350mA
Manufacturer
onsemi
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Function
Current Regulator
Mounting Type
Surface Mount
Sensing Method
High/Low-Side
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Accuracy
±10%
Supplier Device Package
DPAK
Voltage - Input
50V