NCV97400MW00R2G
DigiKey Part Number
488-NCV97400MW00R2GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NCV97400MW00R2GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NCV97400MW00R2GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NCV97400MW00R2G
Description
IC PMIC MULTI-OUTPUT 32QFNW
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- Voltage Regulator IC 4 Output 32-QFNW (5x5)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Manufacturer
onsemi
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Input
4.1V ~ 40V
Package / Case
32-VFQFN Exposed Pad
Number of Outputs
4
Supplier Device Package
32-QFNW (5x5)
Voltage - Output
3.3V, 5.5V