NCV97400MW00R2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NCV97400MW00R2G |
Description | IC PMIC MULTI-OUTPUT 32QFNW |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | - Voltage Regulator IC 4 Output 32-QFNW (5x5) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Manufacturer onsemi | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q100 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |
Voltage - Input 4.1V ~ 40V | Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad |
Number of Outputs 4 | Supplier Device Package 32-QFNW (5x5) |
Voltage - Output 3.3V, 5.5V | Base Product Number |