NCP1654BD200R2G
DigiKey Part Number
NCP1654BD200R2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NCP1654BD200R2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCP1654BD200R2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NCP1654BD200R2G
Description
IC PFC CTRLR CCM 220KHZ 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PFC IC Continuous Conduction (CCM) 180kHz ~ 220kHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NCP1654BD200R2G Models
Category
Voltage - Supply
9V ~ 20V
Manufacturer
onsemi
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mode
Continuous Conduction (CCM)
Supplier Device Package
8-SOIC
Frequency - Switching
180kHz ~ 220kHz