NC7SZ125M5X-L22090 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
onsemi
In Stock: 43 344
Datasheet
Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element 3-State Output SOT-23-5
NC7SZ125M5X-L22090
DigiKey Part Number
488-NC7SZ125M5X-L22090TR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NC7SZ125M5X-L22090CT-ND - Cut Tape (CT)
488-NC7SZ125M5X-L22090DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ125M5X-L22090
Description
IC BUFF 1.65V SOT-23-5
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output Type
3-State
Manufacturer
onsemi
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)