LE25U40CMDTWG
DigiKey Part Number
LE25U40CMDTWGOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
LE25U40CMDTWGOSCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LE25U40CMDTWG
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LE25U40CMDTWG Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)