OSTOQ157051 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Image for OSTOQ157051 is not available
OSTOQ157051
DigiKey Part Number
OSTOQ157051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ157051
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 5MM
Detailed Description
15 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions
15
Positions Per Level
15
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.197" (5.00mm)