Image for OSTOQ157050 is not available
OSTOQ157050
DigiKey Part Number
OSTOQ157050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ157050
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 5MM
Detailed Description
15 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions
15
Positions Per Level
15
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.197" (5.00mm)