Image for OSTOQ12A051 is not available
OSTOQ12A051
DigiKey Part Number
OSTOQ12A051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ12A051
Description
TERM BLOCK HDR 12POS 7.50MM
Detailed Description
12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.295" (7.50mm) 90°, Right Angle Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions
12
Positions Per Level
12
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.295" (7.50mm)