Image for OSTHI130051 is not available
OSTHI130051
DigiKey Part Number
OSTHI130051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTHI130051
Description
TERM BLOCK PLUG 13POS 5MM
Detailed Description
13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) Free Hanging (In-Line)
Pitch
0.197" (5.00mm)
Series
Termination Style
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Voltage - UL
300 V