G3VM-351VY1(TR05)
DigiKey Part Number
39-G3VM-351VY1(TR05)CT-ND - Cut Tape (CT)
39-G3VM-351VY1(TR05)TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-351VY1(TR05)
Description
350V, 110MA, 3,750VRMS, MOS FET
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD, Gull Wing
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-351VY1(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 350 V
Series
Load Current
110 mA
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
On-State Resistance (Max)
50 Ohms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C