FLTR75V05Z
FLTR75V05Z
FLTR75V05Z
DigiKey Part Number
555-FLTR75V05Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTR75V05Z
Description
LINE FILTER 75VDC 5A TH
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 5 A 75V Two Stage PC Pins
Category
Voltage - Rated DC
75V
Manufacturer
OmniOn Power™
Current
5 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C