MOX97021005FVE
DigiKey Part Number
MOX97021005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX97021005FVE
Description
RES 10M OHM 1% 20W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 19.4W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.335" Dia x 5.984" L (8.50mm x 152.00mm)