MOX96025005FVE
DigiKey Part Number
MOX96025005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX96025005FVE
Description
RES 50M OHM 1% 16W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MOhms ±1% 15.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.335" Dia x 4.803" L (8.50mm x 122.00mm)