MOX96021007FTE
DigiKey Part Number
MOX96021007FTE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX96021007FTE
Description
RES 1 GOHM 1% 16W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 GOhms ±1% 15.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX96021007FTE Models
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.335" Dia x 4.803" L (8.50mm x 122.00mm)