MOX96021006FVE
DigiKey Part Number
MOX96021006FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX96021006FVE
Description
RES 100M OHM 1% 16W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±1% 15.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX96021006FVE Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.335" Dia x 4.803" L (8.50mm x 122.00mm)