MOX94025005FVE
DigiKey Part Number
MOX94025005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX94025005FVE
Description
RES 50M OHM 1% 10W AXIAL
Detailed Description
50 MOhms ±1% 11.7W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX94025005FVE Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 3.031" L (8.00mm x 77.00mm)