MOX94021005FVE
DigiKey Part Number
MOX94021005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX94021005FVE
Description
RES 10M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 11.7W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.315" Dia x 3.031" L (8.00mm x 77.00mm)