MOX93021004FVE
DigiKey Part Number
MOX93021004FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX93021004FVE
Description
RES 1M OHM 1% 7.8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±1% 7.8W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX93021004FVE Models
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)