MOX92025005FVE
DigiKey Part Number
MOX92025005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX92025005FVE
Description
RES 50M OHM 1% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MOhms ±1% 4.6W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX92025005FVE Models
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.457" L (8.00mm x 37.00mm)