MOX92021007FTE
DigiKey Part Number
MOX92021007FTE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX92021007FTE
Description
RES 1 GOHM 1% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 GOhms ±1% 4.6W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.457" L (8.00mm x 37.00mm)