MOX70034991AZE
DigiKey Part Number
273-MOX70034991AZE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX70034991AZE
Description
RES 4.99K OHM 0.05% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.99 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)