MOX-5N-131004FE
DigiKey Part Number
MOX-5N-131004FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-5N-131004FE
Description
RES 1M OHM 1% 6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±1% 6W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-5N-131004FE Models
Features
High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Size / Dimension
0.345" Dia x 5.140" L (8.76mm x 130.56mm)