MOX-2N-131006FE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
C&B/RESI
In Stock: 0
Datasheet
Similar
C&B/RESI
In Stock: 284
Datasheet
100 MOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
MOX-2N-131006FE
DigiKey Part Number
MOX-2N-131006FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-2N-131006FE
Description
RES 100M OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MOX-2N-131006FE Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)