MOX-1N-131006FE
DigiKey Part Number
MOX-1N-131006FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-1N-131006FE
Description
RES 100M OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-1N-131006FE Models
Features
High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Size / Dimension
0.345" Dia x 1.140" L (8.76mm x 28.96mm)