ALX25W1K00BET
DigiKey Part Number
273-ALX25W1K00BETTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-ALX25W1K00BETCT-ND - Cut Tape (CT)
273-ALX25W1K00BETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALX25W1K00BET
Description
RES 1K OHM 0.1% 6W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms ±0.1% 6W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)