AH12310V06000GE
DigiKey Part Number
AH12310V06000GE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH12310V06000GE
Description
ALUMINUM EXTRUSION 6"
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Housed Resistor Aluminum Alloy Board Level, Vertical, Extrusion
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
6.000" (152.40mm)
Series
Width
4.125" (104.77mm)
Packaging
Box
Fin Height
1.750" (44.45mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
0.93°C/W