GUTAAT0-H022SN-0000
DigiKey Part Number
1907-GUTAAT0-H022SN-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GUTAAT0-H022SN-0000
Description
ODU AMC SERIES T SQUARED FLANGE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Orientation
A
Series
Contact Finish - Mating
Gold
Packaging
Box
Ingress Protection
IP6K9K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Features
Strain Relief
Connector Type
Shielding
Number of Positions
22
Current Rating (Amps)
2A
Shell Size - Insert
12
Cable Opening
0.197" ~ 0.575" (5.00mm ~ 14.60mm)
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C