G82YAR-P26UC00-000L
DigiKey Part Number
1907-1672-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G82YAR-P26UC00-000L
Description
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD SLDR
Detailed Description
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
EDA/CAD Models
G82YAR-P26UC00-000L Models
Number of Positions
26
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C