G82YAR-P19WFG0-000L
DigiKey Part Number
1907-1678-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G82YAR-P19WFG0-000L
Description
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
G82YAR-P19WFG0-000L Models
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
7A per Contact
Voltage Rating
333V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C