82400-4-BR
DigiKey Part Number
1844-1053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82400-4-BR
Description
LAMP MAGNIFIER LED CLAMP
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Lamp, Magnifier 4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm) LED, White
Category
Lens Style/Size
4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm)
Manufacturer
O.C. White Co.
Bulb
LED, White
Series
Arm
43.00" (1092.2mm)
Packaging
Bulk
Color
Red
Part Status
Active
Cord Length
6' (1.83m) NEMA 5-15P
Lamp/Magnifier Type
Lamp, Magnifier
Base Product Number
Voltage
100 ~ 240V