CLF1G0035-100P
DigiKey Part Number
2156-CLF1G0035-100P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF1G0035-100P
Description
RF MOSFET HEMT 50V LDMOST
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 330 mA 3.5GHz 12.5dB 100W LDMOST
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
330 mA
Packaging
Bulk
Power - Output
100W
Part Status
Active
Voltage - Rated
150 V
Technology
HEMT
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
3.5GHz