AFIC901N-760MHZ
DigiKey Part Number
AFIC901N-760MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFIC901N-760MHZ
Description
AFIC901N REF BRD 870MHZ 1W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AFIC901N - Amplifier 760MHz ~ 870MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
AFIC901N
Packaging
Bulk
RF Frequency
760MHz ~ 870MHz
Part Status
Active
Function
Amplifier
Type
Amplifier
Base Product Number
Frequency
760MHz ~ 870MHz