972-037-01SR081 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 96
Datasheet
Image for 972-037-01SR081 is not available
972-037-01SR081
DigiKey Part Number
972-37SY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-037-01SR081
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG YLW
Detailed Description
37 Position Hinged Backshell Connector Yellow 180° Unshielded
Datasheet
EDA/CAD Models
972-037-01SR081 Models
Color
Yellow
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos