780-M15-213R011
780-M15-213R011
NorComp Connector Solutions for Telematics
780-M15-213R011
DigiKey Part Number
NOR1083-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
780-M15-213R011
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
780-M15-213R011 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Dielectric Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C