774-E25-113R141
774-E25-113R141
NorComp IP67 Connectors
774-E25-113R141
DigiKey Part Number
NOR1078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
774-E25-113R141
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
774-E25-113R141 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Number of Positions
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C