580-M15-113L002
580-M15-113L002
DigiKey Part Number
37-580-M15-113L002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
580-M15-113L002
Description
CONN MICRO-D PLG 15P PNL MT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
60VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C