195-015-213L001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
195-015-213L001
DigiKey Part Number
195-015-213L001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
195-015-213L001
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
195-015-213L001 Models
Current Rating (Amps)
2A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Shielded
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C