Image for 195-015-113L551 is not available
195-015-113L551
DigiKey Part Number
195-015-113L551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
195-015-113L551
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
195-015-113L551 Models
Current Rating (Amps)
2A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents, Shielded
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C