191-037-123R001 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (Commercial Products)
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
191-037-123R001
DigiKey Part Number
191-37MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
191-037-123R001
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
191-037-123R001 Models
Category
Termination
Press-Fit
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C