191-025-123R001 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 30
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
WEE
In Stock: 140
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
191-025-123R001
191-025-123R001
191-025-123R001
DigiKey Part Number
191-25MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
191-025-123R001
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
191-025-123R001 Models
Category
Termination
Press-Fit
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C