171-037-113R911
171-037-113R911
171-037-113R911
DigiKey Part Number
9237ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-037-113R911
Description
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
171-037-113R911 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C