171-037-113R031
171-037-113R031
171-037-113R031
DigiKey Part Number
7237ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-037-113R031
Description
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
171-037-113R031 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C