09225SS-24Q-AT-D0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NMB Technologies Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Sleeve 65.0 CFM (1.82m³/min) 3 Wire Leads
09225SS-24Q-AT-D0
DigiKey Part Number
P122258-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225SS-24Q-AT-D0
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Mfr
Noise
40.0dB
Series
Power (Watts)
3.36 W
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.140A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 27.6VDC
Air Flow
65.0 CFM (1.82m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Material - Blade
Plastic
Bearing Type
Sleeve
Lifetime @ Temp.
50000 Hrs @ 40°C