FTAS00-121A5
DigiKey Part Number
360-2441-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-121A5
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1"
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 12.1" (307.34mm) RS232, USB
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Height
7.50" (190.60mm)
Series
Interface
RS232, USB
Packaging
Bulk
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Length
9.94" (252.40mm)