FTAS00-104A5
DigiKey Part Number
360-2440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-104A5
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 10.4" (264.16mm) RS232, USB
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
6.61" (167.90mm)
Series
Interface
RS232, USB
Packaging
Bulk
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Length
8.66" (219.96mm)